Surat, Gujarat
GST No. 24AAJPL1425D1Z8
Call 07942792849 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5000 Meter
| Color | all |
| Material | polyster |
| Roll Length | 5000 meter |
| Length | 5000 meter |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Roll
| Usage/Application | Belt |
| Length | 25m |
| Color | Black And Pink |
| Size | 2 inch |
| Material | Polyester |
| Pattern | Striped |
| Thickness | 50mm |
| Stretchable | Stretchable |
| Packaging Type | Roll |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Meter
| Width | 50 mm |
| Weave Type | Woven |
| Stretch Type | 2-way stretch |
| Usage/Application | Belt |
| Material | Polyester |
| Size | 75mm |
| Application | Industrial |
| Color | all |
| Pattern | Plain |
| Feature | Washable, Colorfast, Shrink resistant |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Roll
| Usage/Application | Belt |
| Length | 25m |
| Color | Blue |
| Size | 2 inch |
| Material | Polyester |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 50mm |
| Stretchable | Stretchable |
| Packaging Type | Roll |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Roll
| Usage/Application | Belt |
| Length | 25m |
| Color | Yellow |
| Size | 3 inch |
| Material | Polyester |
| Pattern | Striped |
| Thickness | 70mm |
| Stretchable | Stretchable |
| Packaging Type | Roll |
View Complete details