Surat, Gujarat
GST No. 24AAJPL1425D1Z8
Call 07942792849 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Meter
| Type | Knitted |
| Width | 6 mm (0.25 in) |
| Usage/Application | Belt |
| Material | Cotton |
| Color | White |
| Application | Bags & Luggage, Sportswear, Medical/Surgical, Garments, Undergarments |
| Thickness | 25mm |
| Pattern | Plain |
| Features | High Stretch |
| Stretchable | Stretchable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Roll
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Belt |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 38mm |
| Stretchable | Stretchable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details