Surat, Gujarat
GST No. 24AAJPL1425D1Z8
Call 07942792849 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Roll
| Usage/Application | Belt |
| Color | Orange |
| Material | Woven |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 50 mm |
| Length | 25 m |
| Stretchable | Stretchable |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Width | 3 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Roll
| Usage/Application | Belt |
| Color | White |
| Material | Woven |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 30mm |
| Length | 25m |
| Stretchable | Stretchable |
| Packaging Type | Roll |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Roll
| Usage/Application | Sofa Binding |
| Color | Red |
| Material | Woven |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 50 mm |
| Length | 25 m |
| Stretchable | Stretchable |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Width | 5 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Roll
| Usage/Application | Belt |
| Color | White |
| Material | Woven |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 14mm |
| Length | 30 m |
| Stretchable | Stretchable |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Width | 3.5 inch |
View Complete details